Platforma Delta

DELTA – nowa platforma e-learningowa Politechniki Krakowskiej, oparta na systemie Moodle, powstała w 2020 roku jako wsparcie działalności edukacyjnej uczelni.

Zamieszczone na niej kursy, skorelowane z zajęciami dydaktycznymi, mają na celu wspomaganie studentów w zdobywaniu odpowiedniej wiedzy i umiejętności, często w bardzo atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia bowiem prowadzącym przygotowywanie i udostępnienie materiałów dydaktycznych w formie zarówno zasobów jak i treści interaktywnych. Szczególnie ważną rolę platforma odegrała w czasie pandemii i prowadzenia zajęć w sposób zdalny. W tym trudnym okresie umożliwiła również organizowanie zaliczeń i egzaminów.

delta-1024x683

Z naszego doświadczenia wynika, że pierwszy kontakt studentów z platformą e-learningową bywa trudny. Dlatego warto nauczyć się poruszać w środowisku systemu Moodle już przed rozpoczęciem studiów, tym bardziej, że środowisko to jest wykorzystywane nie tylko przez Politechnikę Krakowską, ale przez większość uczelni wyższych.

Aktualnie większość kursów na platformie DELTA związana jest z prowadzonymi na PK zajęciami dydaktycznymi, ale przygotowano również kursy dostępne dla użytkowników zewnętrznych tzw. „gości”. Wśród nich szczególne miejsce zajmują kursy utworzone z myślą o uczniach szkół średnich. Zachęcamy do korzystania z tych kursów.

logo-ced

Administracją platformy Delta zajmuje się Centrum e-Edukacji PK. Każdy uczestnik kursów, gdy napotka problemy techniczne w korzystaniu z platformy może liczyć na pomoc pracowników CED zgłaszając problem za pośrednictwem helpdesku dostępnym w menu platformy (sposób preferowany) lub pisząc na adres e-mail ced@pk.edu.pl, czy też korzystając z profilu społecznościowego  Centrum  Facebook i z komunikatora Messenger.

Ponadto dla początkujących użytkowników platformy dostępne są specjalnie przygotowane poradniki dotyczące podstaw użytkowania i poruszania się po DELCIE:

In addition, for those who are not familiar with the platform, we have tutorials which should help to learn the basics of using and moving around DELTA:

Ułatwienia dostępu:

Kontrast

Powiększ tekst

Zwiększ odstępy

Użyj czytelnych czcionek

Powiększ kursor

Podświetlenie linków

Zatrzymaj animacje

Resetuj ustawienia

Ułatwienia dostępu:
Kontrast
Powiększ tekst
Zwiększ odstępy
Użyj czytelnych czcionek
Powiększ kursor
Podświetlenie linków
Zatrzymaj animacje
Resetuj ustawienia
Przewiń do początku strony